O autorze
Książki są fajne i kropka! Wiemy o tym dobrze i właśnie dlatego pragniemy zabrać dzieci w niezwykłą podróż po świecie, w którym książka to nie tylko stronice wypełnione tekstem i ilustracjami, a przede wszystkim wspaniała przygoda i okazja do poznawania kultury, sztuki i świata; do rozumienia uczuć, rozwiązywania zagadek i zgłębiania tajemnic. Jako że dzieci chętnie uczą się przez działanie, empik przygotował z myślą o nich program edukacyjny „Przecinek i kropka”.
Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” to pierwszy na polskim rynku plebiscyt dotyczący książek dla najmłodszych, w którym zwycięzcę wybierają bezpośrednio czytelnicy: rodzice i dzieci. Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najbardziej wartościowej i najpiękniej wydanej książki dla dzieci w wieku 5-8 lat.

„Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2014

Już po raz 6. czytelnicy wybrali najbardziej wartościową i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. W głosowaniu na stronie www.przecinekikropka.pl najwięcej gło-sów uzyskała książka „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej z ilustracjami Joanny Rusinek, wydana przez Egmont. Oficjalne wyniki Konkursu – Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i kropka” 2014 ogłoszono 14 maja podczas 6. Warszawskich Targów Książki. Organizatorem Konkursu jest Empik.

To opowieść o argentyńskim chłopcu, który mimo wielkiego talentu miał małe szanse, by stać się piłkarzem. Z powodu choroby był niski i drobny, a leczenie było za drogie. To pełna optymizmu historia wspaniałej rodziny Messiego, która podjęła niejedną trudną decyzję i pomogła mu w realizacji marzenia. O legendarnym klubie FC Barcelona, który wziął chłopca pod swoje skrzydła, sfinansował leczenie i ukształtował swego najlepszego i najwierniejszego napastnika. O zawrotnej karierze Messiego. I o jego Argentynie i Hiszpanii. A przede wszystkim to pięknie ilustrowana energetyzująca książka o tym, że MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, którą z przyjemnością przeczyta cała rodzina – wnuki i (kochające ich jak babcia Messiego) babcie, synowie i córki, ich ojcowie i oczywiście mamy – jak ta, która książkę o Messim napisała dla swojego syna! – mówi Dorota Koman, jurorka Konkursu „Przecinek i Kropka”.

Z książek zgłoszonych do Konkursu przez wydawców, grono ekspertów (Dorota Koman – kry-tyczka literatury dziecięcej, Ewa Świerżewska – recenzentka, tłumaczka, redaktorka naczelna portalu Qlturka.pl, Ewa Gruda – krytyczka literatury dziecięcej, dyrektorka Muzeum Książki Dziecięcej, dr Aleksandra Piotrowska – psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersyte-tu Warszawskiego) wytypowało 10 najlepszych publikacji. Ostateczny werdykt w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2014 wydali bezpośrednio czytelnicy. Mogli oni oceniać nominowane książki na portalu www.przecinekikropka.pl. W głosowaniu, które trwało od 18 marca do 21 kwietnia 2013 roku, wzięło udział kilka tysięcy osób.

Wyniki Konkursu zostały ogłoszone 14 maja – podczas 6. Warszawskich Targów Książki. Sta-tuetkę Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2014 za „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” odebrała autorka Yvette Żółtowska-Darska, Maria Deskur, dyrektor wydawnicza i wydawca Agnieszka Betlejewska z Egmontu. Michał Tomaniak – Dyrektor Działu Książki w Empiku wręczył wydawcy zwycięskiego tytułu nagrodę główną w formie symbolicznego czeku na promocję książki w salonach Empik i na empik.com oraz czeki pieniężne dla autorki i ilustratorki o wartości 10 000 zł.

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą to ważny element programu „Przecinek i Kropka”, który ma na celu rozwijanie w dzieciach pasji do książek, zaszczepianie im nawyku czytania i pokazywanie, że „Książki są fajne i kropka!”. Empik prowadzi ten program z sukcesem od 7 lat (w formie warsztatów o książkach dla najmłodszych w wieku 5-8 lat oraz poprzez portal www.przecinekikropka.pl). W ramach tej akcji – właśnie poprzez Konkurs na Najlepszą Książ-kę Dziecięcą – Empik dodatkowo edukuje rodziców: podpowiada im, po które książki dziecię-ce należy sięgać, które są najbardziej wartościowe, pozytywnie wpływają na kształtowanie osobowości dziecka i wyróżniają się pod względem literackim i edytorskim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...